Pokoje Gościnne DIUNA

Pokoje gościnne Diuna w Sarbinowie to nowoczesny obiekt oferujący noclegi o wysokim, hotelowym standardzie. Niewątpliwym atutem jest położenie. Diuna znajduje się tuż przy plaży na wydmie, a z okien rozpościera się wspaniały widok na morze. Zapewniamy miłą, rodzinną atmosferę; gwarantujemy udany wypoczynek o każdej porze roku.

Sarbinowo Morskie

Pierwsze wzmianki o Sarbinowie pochodzą z dokumentów z 1309 r. Przed laty leżało ponad 1,5 km. od brzegu morza. Obecnie Sarbinowo leży nad brzegiem Bałtyku. Przed pierwszą wojną światową groziła wsi zagłada, pochłonięcie przez morze.
W 1910 r. postawiono kamienno – betonowy mur oporowy długości około 1 km wzdłuż plaży, co powstrzymało dalsze niszczycielskie działanie fal morskich.
Atrakcją turystyczną we wsi jest kościół z 1856 r. z wysoką wieżą zbudowaną na planie ośmiokąta. Wewnątrz na uwagą zasługują nowe witraże w ostrołukowych oknach.

Sarbinowo - pokoje gościnne Diuna
Sarbinowo - pokoje gościnne Diuna

Przystań rybacka

W wolnej chwili warto wybrać się na wycieczkę do przystani rybackiej w Chłopach oddalonej od Sarbinowa o ok. 4 km (samochodem) i 2 km wzdłuż plaży. Przed południem można tutaj obserwować rybaków wracających z morza sieciami pełnymi ryb. Urokliwe tawerny, wędzarnie i bary, serwujące świeże ryby morskie przyrządzone na różne sposoby, czynią przystanie rybackie jeszcze bardziej atrakcyjnymi.
Przystań rybacka w Chłopach  jest często odwie­dzana przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza. Nie brakuje też smacznych ryb morskich wędzonych i smażonych na miejscu.

Latarnia morska

Latarnia morska w Gąskach jest prawie w całości zbudowana z cegły. Czwarta do do wielkości latarnia nad polskim morzem ma wysokość 41,2 metra. Latarnia morska Gąski stoi w odległości 100m od brzegu morza, na skraju leżącej głębiej w stronę lądu wsi Gąski, między Ustroniem Morskim a Sarbinowem. Gąski oddalone są od Sarbinowa o ok. 3 km.

 

 

 

Sarbinowo - pokoje gościnne Diuna